Bakan Selçuk, öğretmenlerin Ağrı’ya ziyaret davetini kırmadı AĞRI'DAKİ MESLEKTAŞLARIYLA VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE BULUŞAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. ZİYA SELÇUK'U MESLEKTAŞLARI AĞRI'YA DAVET ETTİ. MESLEKTAŞLARININ DAVETİ ÜZERİNE MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. ZİYA SELÇUK, MESLEKTAŞLARINI KIRMAYARAK AĞRI'YA GELE
Iğdır’da etkisiz hale getirilen terörist kepçe operatörünün şehit olduğu saldırının faili çıktı IĞDIR’DA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN "RONİ" KOD ADLI TERÖRİST HALİS ERDOĞAN'IN İL ÖZEL İDARESİ'NE AİT KEPÇENİN OPERATÖRÜNÜN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRININ FAİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.
Ağrı’da karantina kurallarını ihlal eden 4 kişiye 12 bin 600 lira ceza AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL
Hatay Valisi Doğan'dan İskenderun'daki patlamayla ilgili açıklama! Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ilçesinde yaşanan çatışma ve ardından meydana gelen patlamada can kaybı yaşanmadığını duyurdu.
Son 24 saatte korona virüsten 75 kişi hayatını kaybetti Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 874'e yükseldiğini açıkladı.


UZAKTAN EĞİTİME DESTEK BÜYÜYOR

AJANS TÜRK HABER

Eğitimde fırsat eşitliğini bütün çocuklara sağlamak için Kadıköy Belediyesi’nin 8 Eylül’de başlattığı bilgisayar destek kampanyası giderek tüm Türkiye’ye yayılıyor. Dijital destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler bilgisayar ve tabletlerini ‘Bir Bilgisayar Bir Gelecek’ kampanya kodunu kullanarak Yurtiçi Kargo şubelerinden ücretsiz olarak ulaştırabilecek.

 

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören Kadıköylü ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak ikinci el ya da sıfır bilgisayar ve tabletler, Kadıköy Belediyesi ve Yurtiçi Kargo işbirliği ile sadece Kadıköy’den değil, Türkiye’nin dört bir köşesinden ücretsiz olarak gönderilebilecek.

 

Kadıköy Belediyesi’nin 8 Eylül tarihinde başlattığı ve diğer kurumlara da örnek olan “Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” dijital destek kampanyası ile belediyeye bağışlanan ikinci el ve sıfır bilgisayarlar, belediyenin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencilere ulaştırılıyor. Belediye bünyesindeki Halkla İlişkiler Saha Birimi tarafından yürütülen kampanya çerçevesinde şimdiye kadar 63 bilgisayar bağışı yapıldı. Bağışlanan çoğunluğu ikinci el olan bilgisayarlar Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından kontrolleri yapılarak öğrencilerin kullanımına hazır hale getiriliyor. Bilgisayarların tamir edilmesi gerekiyorsa tamiri yapılıyor, formatlanıp eksik parçaları eklenerek bilgisayarlar teslim ediliyor. Bağışlanan bilgisayarlarda eski ya da yeni diye bir kriter aranmıyor, bilgisayarların çalışır ve sağlam durumda olup uzaktan eğitime elverişli olması gerekiyor. Bugüne kadar 428 kişinin bilgisayar talebinde bulunduğu kampanyaya dijital destek vermek isteyenler, 444 55 22 no’lu telefondan Kadıköy Belediyesi Çağrı Merkezi'ni arayarak kayıt açtırabilir, Belediyeye gelebilir, Halkla İlişkiler Saha Birimi'ni arayabilir ya da Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderim ücreti ödemeden ulaştırabilirler.

 

“BİR BİLGİSAYAR BİR GELECEK”

“Sen de katıl geleceği birlikte kuralım” sloganıyla yola çıkılan “Bir Bilgisayar Bir Gelecek” koduyla başlatılan kampanyaya Yurtiçi Kargo da destek verdi. Türkiye’nin dört bir yanından evindeki çalışır durumdaki bilgisayarı bağışlamak isteyen yurttaşlar, bilgisayarlarını ambalajlayarak en yakın Yurtiçi Kargo şubesine ulaştırabilir. Kargoların belediyeye ulaşması için alıcı kısmına şu bilgilerin girilmesi gerekiyor:

 

Müşteri kodu: 694586895

Alıcı adı: Kadıköy Belediyesi, Bir Bilgisayar Bir Gelecek Kampanyası

Adres: Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay cad. No:2 Kadıköy Belediyesi Ön Başkanlık Binası Halkla İlişkiler Birimi Kadıköy İstanbul

Ödeme Tipi: Alıcı ödemeli

Detaylı bilgi: 4445522


Haber Kaynak : AJANSTURK HABER