1

Kilo artışı, nöropatik ağrılara zemin hazırlıyor

2

COVİD-19’A KARŞI ÇOCUKLARA ÖZEL ÖNERİLER

3

Personelde korona virüs çıkınca banka şubesi kapatıldı

4

Çocuklar oyun oynayarak tedavi ediliyor

5

Hangi Besinler Ödem Atmaya İyi Gelir?

6

KADINLARIN YÜZDE 65’İ DÜZENLİ SPOR YAPMIYOR

7

BAHARAT TÜKETİRKEN BU UYARILARA DİKKAT!

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi KAÇUV ile Oyun Odasına Kavuştu

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ve

Çocukça Yaşam Gönüllüleri (ÇOYAG) Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocuklar için bir Oyun Odası açtı. Oyun Odası’nın yanı sıra servis içinde sağlık personeli için bir eğitim odasının da hayata geçirildiği proje,Çocukça Yaşam Gönüllüleri “Nehir’in Adımları” fonu ile gerçekleştirildi.

 

KAÇUV ve ÇOYAG işbirliğiyle hazırlanan Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Oyun Odası 28 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen bir törenle açıldı. 18 yatak kapasiteli Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Servisi içinde yer alan ve Çocukça Yaşam Gönüllüleri “Nehir’in Adımları” fonu ile hayata geçirilen alana Nehir’in Oyun Odası adı verildi Tasarımı ve düzenlemesi Bayazıt Mimarlık tarafından yapılan Nehir’in Oyun Odası, her yaştan çocuğun keyifle zaman geçireceği, bireysel ve grup oyunlarında kullanılabilecek oyuncak ve materyallerin de yer aldığı ve gönüllüler desteğiyle etkinlik ve eğitimlerin düzenlenebileceği bir alan olarak tasarlandı. Ayrıca servis içinde görev yapan sağlık personeli için bir eğitim odası da hazırlandı.

 

Nehir’in Oyun Odası’nın açılışında konuşan KAÇUV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız, şunları söyledi: “Çocukluk çağı kanserlerinin tedavisi süreci fiziksel olduğu kadar ruhsal ve sosyal problemleri de beraberinde getiriyor. Oyun Odaları ile kanser tedavisi boyunca hastanede kalması gereken çocukların hastalıkla baş etme sürecini kolaylaştırmak, bu dönemde onlara moral ve psiko-sosyal destek vermek amacını taşıyoruz. Oyun Odaları’nda KAÇUV gönüllüsü abla ve ağabeylerinin desteği ile sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılıyor, kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Çocukça Yaşam Gönüllüleri “Nehir’in Adımları” fonu ile kurduğumuz bu yeni Oyun Odası’nın çocuklarımıza mutluluk getirmesini diliyor, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Editöre not: 19 aylıkken yakalandığı kanserle mücadelesinde umuda tutunan Nehir’in anısına ailesi tarafından kurulan Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri (ÇOYAG) ve KAÇUV, “Nehir’in Adımları” koşusunu düzenliyor.Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlikten sağlanan gelir, kanser tedavisi gören çocuklar yararına hayata geçirilen projelerle kullanılıyor.