Ağrı’da karantina kurallarını ihlal eden 4 kişiye 12 bin 600 lira ceza AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL
Hatay Valisi Doğan'dan İskenderun'daki patlamayla ilgili açıklama! Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ilçesinde yaşanan çatışma ve ardından meydana gelen patlamada can kaybı yaşanmadığını duyurdu.
Son 24 saatte korona virüsten 75 kişi hayatını kaybetti Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 874'e yükseldiğini açıkladı.
5.Kuzey Uluslararası Ekonomi Konferansı sona erdi. .
Azerbaycanlı Memmedova: “Evdir Düzelir” .


Philips, daha sağlıklı bir hayat için yeni kişisel sağlık çözümlerini tüketicilerle buluşturuyor

AJANS TÜRK HABER

  • “Evde sağlık” anlayışı hızla hayatımızda daha fazla yer edinirken, sağlık konusunun bu dönemde ön plana çıkması ile birlikte insanlar sağlıklı yaşamla daha fazla ilgilenmeye başladılar.
  • Philips, insanların kendilerine özel sağlıklı yaşam rutinleri oluşturmaları için dijital sağlık çözümleri sunuyor.
  • COVID-19 ile dijitalleşme tamamıyla hayatımıza girdi, insanlar bu sayede sağlık profesyonelleri ile (online olarak) iletişime geçerek acil ihtiyaçlarına cevap buluyor.

 

Amsterdam, Hollanda –Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), online kişisel sağlık basın etkinliğinde sağlığa yönelik yeni yaklaşımları paylaştı. COVID-19 sürecinde insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi daha önce olmadığı kadar ön plana çıktı. IFA 2020 fuarıyla aynı zamana denk gelen online etkinlikte Philips, insanların sağlıklı yaşam rutinlerini sürdürmelerine yardımcı olacak bir dizi inovasyonunu, hastaların sağlık profesyonelleriyle uzaktan temasta kalmalarını sağlayacak dijital fırsatlarını ve kişisel sağlık portföyünü de genişlettiğini duyurdu.

 

Deeptha Khanna, Philips Kişisel Sağlık İş Birimi Dünya Başkanı: Sağlığın ön plana çıktığı bu dönemde insanlar, kendilerini ve sevdiklerini sağlıklı ve güvende tutmaya giderek daha fazla önem vermekteler. Hem insanların fikirlerinin farklılaşması hem de sağlık sistemlerinin dijitalleşmesi ve portföylerine tele sağlık hizmetlerini eklemeleri açısından bir paradigma değişikliğinin ortasındayız. İnsanlar vakitlerini evde geçirmek zorunda kaldıkları ve sağlıklarına öncelik verdikleri bu dönemde evde sağlık çok önemli. Philips gelişmiş teknolojileri kullanarak insanların sağlıklarını kontrol altına almasına olanak veren akıllı ve kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor” dedi.

Philips, sağlık alanındaki hızla büyüyen trendler ile ortaya çıkan ihtiyaçları karşılayarak insanların evde kendi sağlıklarını korumasını ve kontrol etmesini sağlayan, verilerin kontrolünü elinde bulundurmalarına imkân tanıyan ve bu verileri sağlık profesyonelleriyle uzaktan paylaşmalarına olanak veren, bağlantılı dijital kişisel sağlık önerilerine odaklanıyor. Hem insanlar kendi sağlıkları ve sevdiklerinin sağlıklarına daha fazla dikkat ettikleri hem de COVID-19 sebebiyle doktora, diş hekimine veya hastaneye gitmeye çekindikleri için tele sağlık uygulamaları hiç olmadığı kadar hızlanmaya başladı. Gün geçtikçe artan bir hızla insanlar işlerini dijital olarak halletmeye çalışıyor.

 

 

Bu dönemde diş hekimlerine ulaşmak zorlaştı. Bu sebeple Philips sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmanız için her zaman yanınızda…

Günümüzün ağız sağlığı endüstrisinde tele-dişçiliğe olan talep hızla artıyor. COVID-19 sebebiyle birçok insan uzun bir süredir diş hekimine gidemedi ancak düzenli olarak muayeneye gitmek, sağlıklı bir ağza ve dişlere sahip olmak ve olası problemlere erken tanı koymak için son derece önemli. Philips Sonicare tele-dişçilik Amerika Birleşik Devletleri’nde diş hekimlerinin kullanımına açıldı[1]. Diş hekimlerinin hastalarıyla online ortamda görüşebilmesi sayesinde diş sağlığına yönelik uygulamalar kesintisiz devam edebiliyor, ağız sağlığı konusunda verilen tavsiyeler ve hijyen listeleri ile damak hastalığı, çürükler, iltihap ve bunun gibi birçok yaygın rahatsızlık erken dönemde teşhis edilebiliyor.

Ağız sağlığı yalnızca günlük rutinin bir parçası olan diş fırçalamak anlamına gelmiyor. Ağız sağlığı için diş aralarını, yani dişlerimizin yüzey alanının yaklaşık %40’ını oluşturan alanı ve dili de temizlemek gerekiyor.

Akıllı teknolojiler ve ses teknolojilerini kullanan inovatif Philips diş fırçaları, yakında piyasaya sürülecek olan Philips Sonicare Power Flosser ve ileri dil bakımı çözümleri sayesinde insanlar artık sağlıklı ağız ve dişlere kavuşabilecek.

 

Philips zor zamanlarda anne-babaların ve anne-baba adaylarının yanında

Gebeliğin başından doğuma ve yeni doğan bakımına kadar Philips Avent her an anne-baba adaylarının yanında. Bu zor ama bir o kadar da güzel yolculukta anne-baba adayları yalnız değil. Doğum öncesi ve yeni doğan kliniklerine düzenli ziyaretlerin kolay olmadığı ya da hiç ulaşılamadığı bu zamanlar ise çok kritik. Philips’in Pregnancy+ ve Baby+ uygulamaları ve uygulama içi hizmetler, uzman tavsiyeleri ve bebeğin gelişim aşamasına özel tasarlanan özel bilgiler ile anne-baba adaylarına doğru bilgileri sunuyor. Sağlık profesyonelleri ve anne-babaların iş birliğiyle hazırlanan bu uygulamalar, toplamda 40 milyona yakın indirilme sayısına ulaşmıştır.

Philips Avent, genç anne-babaların yeni doğan bebeklerinin bakımını üstlenirken ihtiyaç duyacakları geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahip. En son inovasyonlara örnek olarak bebeğin doğal beslenme hareketlerini taklit eden ve basit, hızlı ve hassas bir süt sağma cihazı olan Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası verilebilir. Ayrıca doktorlara ve anne adaylarına COVID-19 sürecinde gebelik takibi ve izlenmesi konusunda destek olan Avalon CL Fetüs ve Anne için Yapışkan Bant ve İzleme Kutusu da bu yeni inovasyonlar arasında. Buna ek olarak, Philips Avent, GlaxoSmithKline ve Disney Music iş birliği ile Baby+ app aracılığıyla Disney ninnilerine ücretsiz erişim sağlayan anlaşma imzalandı.

 

 

Daha fazla inovasyon

Uyku, hava temizleme, beslenme, ağız sağlığı, ütü, süpürge, erkek ve kadın bakımı alanlarındaki diğer inovasyonlar global ölçekte 2020 süresince ve 2021’de piyasaya sürülecek. Bunlara örnek olarak Philips Sonicare DiamondClean 9000Philips Straightener 9000 (SenseIQ ile), Philips Shaver 7000 Series (SkinIQ teknolojisi ile) ve çeşitli ev aletleri verilebilir.

Philips’in online kişisel sağlık basın etkinliğindeki, Kişisel Sağlık Pazarlama Başkanı Rianne Meijerman ve Strateji ve İnovasyon Bölümü Başkanı Jeroen Tas’ın konuşmacı olduğu oturumun tekrarını buradan izleyebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için:

Türk Philips Ticaret A.Ş

Rengin Erdinç rengin.erdinc@philips.com 0216 636 15 68

Bersay İletişim Danışmanlığı

Gamze Özbek gamze.ozbek@bersay.com.tr 0553 317 04 34

 

 

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 80 bin kişiyi istihdam eden Philips, sağlık teknolojileri alanında 2019 yılında 19,5 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.