2. Lig: 24 Erzincanspor: 2 - Hacattepe: 0 AJANSTRÜRK HABER
Ali Koç: "Mükemmele yakın bir iş çıkardık" AJANSTURKHABER
Başkan Han’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı MALATYA BAROSU BAŞKANI AV. ENVER HAN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.
Tunceli’den topladığı meşe palamutlarını İskenderun’a götürdü TUNCELİ’DE YAŞAYAN 55 YAŞINDAKİ ŞAHHAYDAR GÜL İSİMLİ VATANDAŞ, BİR HAFTA BOYUNCA TOPLADIĞI MEŞE PALAMUTLARINI, YANGINDAN ETKİLENEN İSKENDERUN’A GÖTÜREREK BELEDİYEYE TESLİM ETTİ. GÜL, PALAMUTLARIN YANGINDAN ETKİLENEN BÖLGELERE DİKİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.TUNCELİ
Malatya’dan Cumhuriyet Bayramı mesajları BÜLENT TÜFENKCİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADIOSMAN GÜDER CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADIMEHMET ÇINAR CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADIPROF.DR. AYSUN BAY KARABULUT CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADIOĞUZHAN ATA SADIKOĞLU, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADIRAMAZAN ÖZCAN CUMHURİYET BAYRAM


Minik öğrencilere Başkan Orhan sürprizi

AJANS TÜRK HABER

Türkiye genelinde ilkokul birinci sınıf ve anaokullarında ders başı yapılmasıyla birlikte minik öğrenciler eğitim öğretimle tanışmış oldu.
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, okulların açıldığı bu ilk günde öğrencileri yalnız bırakmadı. Başkan Orhan tarafından 7 ilkokul ve 5 anaokulun açık bulunduğu Aziziye İlçesi’nde okullara öğrenciler için maske gönderimi yapıldı.
Gezdiği okullarda miniklere maskelerini bizzat kendi takdim eden Başkan Orhan, öğrencilerin ilgi odağı oldu. Başkan Orhan, öğrencilerin heyecanına ortak olduklarını dile getirerek eğitim ve öğretime yerel yönetimler olarak desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Orhan, “Yavrularımız dün itibariyle okula merhaba dediler. Bizlerde bugün onların bu tatlı heyecanına ortak olduk. Birde küçük bir sürprizimiz oldu. Dağıttığımız renkli maskeler onlarında hoşuna gitti. Çocuk her yerde çocuk. Onlar bizim gözbebeğimiz geleceğimizi onlara sevgi ve çok iyi eğitim vererek dizayn edebiliriz ancak” diye konuştu.
Başkan Orhan Eğitim Kurumlarını İnceledi
Henüz eğitme yeni başlayan öğrencilerle uzun süre sohbet eden Başkan Orhan, sonrasında ilçede inşaatı ve tadilatları süren eğitim kurumlarında incelemelerde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu ve beraberinde başkan yardımcıları ile kurumların eksikliklerini not eden Başkan Orhan, taleplerin karşılanması noktasında gereken özveriyi göstereceklerini anlattı. Başkan Orhan, “Eğitim her dönemde hassasiyetlerimizin başında yer aldı. Eğitim kurumlarımızda incelemelerde bulunarak eksikleri giderme anlamında gerekli notlarımız aldık. Yapabileceğimiz ölçüde gelecek tüm taleplere karşılık vermeye çalışacağız” diye konuştu.


Haber Kaynak : AJANSTURK HABER