.

SON DAKİKA


SPORGÜNDEM


Lüleburgaz’da 23 Nisan coşkusu balkonlara sığmadı!

.
BELEDİYELER 23.04.2021 20:03:00 0

“Başkan Gerenli halkı selamladı”

 

Lüleburgaz’da korona virüs salgınına rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 30. Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde başlayan 23 Nisan törenleri, bayram bandosuyla kentin dört bir yanına büyük bir coşkuyla yayıldı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve eşi Aysu Yetim Gerenli bayram bandosuna eşlik ederek evlerinde pencere ve balkonlara çıkan vatandaşları selamladı, bayramımızı kutladı. 

 

Korona virüs salgını gerekçesiyle sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilen 23 Nisan, tüm bunlara rağmen Lüleburgaz’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Lüleburgaz Belediyesi’nin 21 Nisan itibariyle dijital ortamda başlattığı 30. Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri tüm hızıyla sürerken, 23 Nisan’da coşku doruğa çıktı. Sabah saat 09.00’da Yeni Tören Alanı’nda başlayan törenlerin ardından saat 11.00 ile 12.00 arasında Lüleburgaz’da şehir konvoyu gerçekleştirildi. 

             

Halk balkon ve pencerelere koştu

 

Şehir konvoyunun ardından Başkan Gerenli ve eşi Aysu Yetim Gerenli, Lüleburgaz’ın sokaklarını tek tek gezdi. Evlerinin önüne çıkan çocuklara ekiplerle birlikte Türk Bayrağı dağıtan Başkan Gerenli, Lüleburgaz’ın neredeyse uğramadık sokağı bırakmadı. Yaklaşık 6 saat boyunca halkı selamlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Gerenli, şarkılara da eşlik etti. Bayram şarkıları eşliğinde sokakları gezen Başkan Gerenli, herkesin bayramını kutladı. Başkan Gerenli’nin elinde Türk Bayrağı’yla coşkuya ortak olduğunu gören vatandaşlar da ellerinde bayraklarla evlerinin balkon ve pencerelerine koştu. 

 

  

 

Yeni Kuşak Orkestrası” CRR YouTube Kanalı'nda...
İmamoğlu: “Bir Odaya Kapananların Değil, Herkesin Fikri Bize En Doğru Yolu Gösterecektir”
Gölbaşı Belediye Meclisi Yayınladığı Bildiri ile İsrail’i Kınadı
Bisiklet Taksiler yeniden yollarda
İSTANBUL’DAKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLER UMUTSUZ VE KAYGILI


.