1

Husumetli olduğu komşusunu silahla vurdu

2

Eski karısını çocuklarını göstermediği için öldürmüş

3

Van’da terör operasyonu: 8 gözaltı

4

Gevaş’ta 2 bin 700 bağ ot yandı

5

Malatya’da öfkeli koca eşini pompalı tüfekle yaraladı

6

16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü kazada hayatını kaybetti

7

Malatya’da taksi durağına silahlı saldırı: 1 yaralı

Kurban bayramı öncesi ’’drone’’ ile trafik denetimi

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ''DRONE'' İLE TRAFİK DENETİMİ. (OLGUN YILDIZ/ARDAHAN-İHA)KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ''DRONE'' İLE TRAFİK DENETİMİ. (OLGUN YILDIZ/ARDAHAN-İHA)KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ''DRONE'' İLE TRAFİK DENETİMİ. (OLGUN YILDIZ/ARDAHAN-İHA)KURBAN BAYRAMI ÖN

Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarını en aza indirmek için denetimlerini artıran trafik ekipleri, trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda oluşturulan noktalarda drone kullanarak inceleme yaptı.
Ardahan Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kural ihlallerinin önüne geçmek amacıyla kent merkezindeki denetimlerini sıklaştırdı. Kentte ihlalleri en aza indirmek için yoğun bir şekilde çalışan ekipler Kongre caddesi üzerinde bulunan İş Bankası kavşağı üzerinde drone havalandırarak, araç sürücülerinin yaya geçidindeki geçiş üstünlüğüne uyup uymadıkları denetlendi. Yaklaşık 2 saat süren denetimlerde yayalara geçiş üstünlüğü sağlamayan araç sürücülerine cezai işlem uygulanarak uyarılada bulunuldu.
Uygulama kapsamında kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri, direksiyon başında cep telefonu ile konuşma ve ters yönden gelerek kural ihlali yapan araç sürücülerini tespit ederek, haklarında işlem yapıldı.

Haber Kaynak : -----