1

TÜGİAD BAŞKANI ANIL ALİRIZA ŞOHOĞLU: HAZİRAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI BEKLENTİLERİMİZİN İKİ KAT ÜZERİNDE

2

Devletten aldığı destekle lavanta bahçesi kurdu, ekonomisine can kattı

3

Memur ve emeklilerin maaş zammı belli oldu

4

LİMAK TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN AVRUPA’NIN EN BÜYÜK RCC TİPİ BARAJI ÇETİN HES, PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR

5

Kısa çalışma uygulaması 1 Ağustos’a kadar devam edecek

6

İHRACAT YENİ NORMALE REKORLA BAŞLADI

7

Yetki belgesi olmayan internetten satış yapamayacak

Kaplan ve Ay TYB Erzurum Şubesi'nin programında Pakdil'i anlattılar

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi ve Büyükşehir Belediye Kültür Daire Başkanlığı’nın konuğu olarak Erzurum’a gelen Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf

Kaplan ile Şair ve Yazar Arif Ay bir süre önce hayatını kaybeden ve “Kudüs Şairi” olarak tanınan Nuri Pakdil’i anlattılar.

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi ve Büyükşehir Belediye Kültür Daire Başkanlığı'nın konuğu olarak Erzurum'a gelen Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan ile Şair ve Yazar Arif Ay bir süre önce hayatını kaybeden ve “Kudüs Şairi” olarak tanınan Nuri Pakdil'i anlattılar.


 

2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında “edebiyat" dalında ödüle layık görülen “Kudüs Şairi Nuri Pakdil'i” yâd edip, şairin düşüncelerini katılımcılar ile paylaşan Kaplan ve Ay duygusal anlar yaşanmasına vesile oldular.


 

Erzurum Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa öğrenciler, STK temsilcileri ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi.


 

TYB Erzurum Şube Başkanı M.Hanefi İspirli Kaplan ve Ay'ın konuşmalarından dolayı memnuniyetini dile getirerek; şunları söyledi; “Bu anlamlı programın hazırlanmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen, EBB Başkanı Mehmet Sekmen'e, Kültür Şube Müdürü Emre Koç ve Erzurum Lisesi'nin çok değerli yöneticilerine, öğrencilerine ve katılım sağlayan bütün hemşehrilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.”