Bakan Selçuk, öğretmenlerin Ağrı’ya ziyaret davetini kırmadı AĞRI'DAKİ MESLEKTAŞLARIYLA VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE BULUŞAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. ZİYA SELÇUK'U MESLEKTAŞLARI AĞRI'YA DAVET ETTİ. MESLEKTAŞLARININ DAVETİ ÜZERİNE MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. ZİYA SELÇUK, MESLEKTAŞLARINI KIRMAYARAK AĞRI'YA GELE
Iğdır’da etkisiz hale getirilen terörist kepçe operatörünün şehit olduğu saldırının faili çıktı IĞDIR’DA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN "RONİ" KOD ADLI TERÖRİST HALİS ERDOĞAN'IN İL ÖZEL İDARESİ'NE AİT KEPÇENİN OPERATÖRÜNÜN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRININ FAİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.
Ağrı’da karantina kurallarını ihlal eden 4 kişiye 12 bin 600 lira ceza AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN 4 KİŞİYE TOPLAM 12 BİN 600 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ.AĞRI'DA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL
Hatay Valisi Doğan'dan İskenderun'daki patlamayla ilgili açıklama! Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ilçesinde yaşanan çatışma ve ardından meydana gelen patlamada can kaybı yaşanmadığını duyurdu.
Son 24 saatte korona virüsten 75 kişi hayatını kaybetti Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 874'e yükseldiğini açıkladı.


İMAMOĞLU, İRAN BAŞKONSOLUSU FAR’I AĞIRLADI: “ŞEHİRLERİMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYA HAZIRIZ”

AJANS TÜRK HABER

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İran’ın İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudi Far’ı, Saraçhane’deki makam odasında ağırladı. “Binlerce yıllık kadim tarihlere sahip her iki ülkeye de açıkçası böyle bir iş birliği yakışacaktır” diyen İmamoğlu, “Böyle güzel bir ilişkinin olgunlaşmasında da İstanbul’un her zaman için ayrı bir yeri vardır. Biz de bu sorumluluğu taşıyacak bir yönetimiz. Şehirlerimizin iş birliğinde de biz, her zaman etkin olmaya ve bu konuda beraber düşünmeye, beraber şehirlerimizin gelişimine katkı sunmaya hazırız” şeklinde konuştu.

SARAÇHANE / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudi Far’ı, Saraçhane’deki makam odasında ağırladı. Far, görüşme öncesinde İmamoğlu’na el yazması özel basım Kur’an-ı Kerim takdim etti. İmamoğlu, kutsal hediyeden duyduğu memnuniyeti, “Çok mutlu oldum. Çok özel bir tasarım olmuş. Birçok Kur’an elimde oldu ama bu denli hassas bir çalışmaya çok rastlamadım” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, Far’ın, “Siz, çok faaliyet yapıyorsunuz. Kur’an sayesinde de sağlıklı bir şekilde devam edersiniz” sözlerine, “İnşallah. Evimin baş köşesinde olacak” şeklinde karşılık verdi. Kur’an’ı Kerim-i öpüp, alnına koyarak teslim alan İmamoğlu da Far’a, İBB’nin hazırladığı Boğaziçi rehberi hediye etti.

İMAMOĞLU: “ORTADOĞU’DA TÜRKİYE-İRAN İŞ BİRLİĞİ KIYMETLİ”
“İran, bizim için çok değerli, yüzyıllarca bir arada tarih ürettiğimiz önemli bir komşumuz” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:
“Kader birliği, inanç birliği, bölgedeki birçok süreçte, sorunları da iyilikleri de beraber yaşadığımız iki topluluk. Böylesi iki milletin çok önemli sorumlulukları olduğunu düşünüyorum. Ortadoğu’da bizi üzen birçok olayın ortadan kalkması için Türkiye-İran iş birliği, benim şahsi nazarımda her zaman çok kıymetli olmuştur. Bu konuda inşallah Ortadoğu’daki bütün zorlukları aşacak güzel iş birliklerine iki ülke sıkı bir liderlik yapar. Binlerce yıllık kadim tarihlere sahip her iki ülkeye de açıkçası böyle bir iş birliği yakışacaktır diye düşünüyorum. Böyle güzel bir ilişkinin olgunlaşmasında da İstanbul’un her zaman için ayrı bir yeri vardır. Biz de bu sorumluluğu taşıyacak bir yönetimiz. Şehirlerimizin iş birliğinde de biz, her zaman etkin olmaya ve bu konuda beraber düşünmeye, beraber şehirlerimizin gelişimine katkı sunmaya hazırız. Pandemi süresince birçok şehirle irtibatımız oldu. Bunlardan birisi de Tahran’dı. Bu ilişkileri de sürdüreceğiz ve inşallah şu hastalık zamanını bir an önce atlatıp, sonrası ilişkimize daha etkin bir dönemi hem iş birliği hem iş dünyası, kültür-sanat ve tarih hususunda çok güzel adımları birlikte atacağız.”

FAR: “SAYIN HANACHİ DE SABIRSIZLIKLA SİZİ TAHRAN’DA AĞIRLAMAK İSTERLER”
İmamoğlu’na kendilerini kabulünden dolayı teşekkür eden Far ise “Bize, zat-ı alinizle görüşmemizin içeriğinin ne olacağını sordular. Açıkçası özel bir içeriği yok ama sizi sevdiğim için tekrar sizi görmek istedim. Sizin pandemideki faaliyetlerinizi biliyoruz. Tahran Belediye Başkanı Pirouz Hanachi ile irtibatınız çok verimli geçti. Sizin faaliyetlerinizi de biz Tahran’a rapor ettik. Sayın Hanachi de sabırsızlıkla sizi Tahran’da ağırlamak isterler” ifadelerini kullandı.

 


Haber Kaynak : AJANSTURK HABER