1

ULUSLARARASI GÖÇ FİLMLERİ FESTİVALİ’NDE BİR HAFTADA YAKLAŞIK 30 MİLYON İZLEYİCİ

2

Monet’nin Bahçesi - Musée Marmottan Monet’den Başyapıtlar sergisi şimdi SSM web sitesinde

3

“TEGV Sanal Müze” 18. Altın Örümcek’te Etkinlik, Kültür & Sanat ve Eğitim Kategorilerinde Halkın Favorisi Oldu

4

DÜNYANIN HER YANINDAN SİNEMACILARIN EVDE KALDIKLARI DÖNEMDE ÇEKTİKLERİ KISA FİLMLERDEN OLUŞAN “HOMEMADE” KOLEKSİYONU, YAKINDA İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK

5

Balıklar oltaya değil, objektiflere takıldı

6

Kadınlar için ilk küresel dijital festival: WOW Global 24

7

Kalyon Kültür Kapılarını 'Yeniden' Açıyor

İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar'ın yazarından yepyeni bir roman: MUTLULUK SEN HAYATINI DEĞİŞTİRİNCE GELİR

AJANS TÜRK HABER

"İnsan insanın kurdudur." Ve kurtların nezaketle pek işi olmaz. Onlar açlıklarını gidermek ve güçlerini korumak için hiçbir şeyden çekinmezler. Günlük hayatta da pek çok farklı biçimde karşımıza çıkar bu kurtlar; bazen bir eş, bazen bir amir, bazen de dediğim dedik bir anne olarak... Raphaëlle Giordano, Mutluluk Sen Hayatını Değiştirince Gelir'de kurtlarla dolu bir hayatla başa çıkmaya çalışan bir kadının hikâyesini anlatıyor. 

Romane Gardener otuzlu yaşlarında, Paris'te yaşayan, hayata bağlı bir kadındı. Geçmişinde birkaç kişi tarafından ruhu âdeta tüketildikten sonra kendini insan davranış bilimi ve gelişimine adayarak Davranış Akademisi'ni kurdu. Burada "tüketme" özelliklerine -benmerkezcilik, karşıdakini dinlememe, öfke problemi, güç tutkunluğu, empati ve saygıdan yoksunluk vb.- sahip kişilere sonunda zehirli davranışlarından arınacakları, mutluluğu bulacakları, ilişkilerini düzeltecekleri bir program sunuyordu. 

Davranış Akademisi'ne başvuran yeni grupta ilginç kişiler vardı ve Romane oları tüketme davranışlarından arındırmak için sabırsızlanıyordu. Ancak gruptan biri, genç kadın için âdeta bir meydan okumaydı: Yakışıklı, egoist, zengin ve çekici bir işadamı olan Maximillien Vogue. Romane'ın bu kendini beğenmiş işadamını yola getirmek için bir hayli uğraşması gerekiyordu ancak ikili arasındaki müthiş çekim, işleri hiç de kolaylaştırmayacaktı.