SON DAKİKA


SPORGÜNDEM


İBB’NİN PANDEMİ DÖNEMİNDEKİ PROJELERİNE ULUSLARARASI ÖDÜL

.
GÜNDEM 31.07.2021 17:41:00 0

İBB, alanında dünyanın en prestijli olan IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün, “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) kapsamında Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları, dünyanın diğer ülkelerindeki adaylardan başarılı bulunarak birinci seçildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Covid-19 pandemisine karşı ilk günden itibaren koordineli şekilde sürdürdüğü çalışmalara bir ödül daha geldi. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından her yıl düzenlenen dünyanın en prestijli Halkla İlişkiler Ödül töreninde, İBB, Covid-19 döneminde gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarıyla ödüle layık görüldü. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği bütüncül iletişim çalışmaları “ISTime for Solidarity” (İstanbul İçin Dayanışma Vakti) adıyla sektörün alanında uzman jürileri tarafından incelenerek IPRA Altın Küre Ödüllerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisinde ödül almaya hak kazandı. 

İBB’nin Altın küre ödüllü ISTime for Solidarity projesi kaspamında gerçekleştirdiği çalışmaları şunlar:

SOKAK SOKAK MASAL

Covid-19 sürecinde uzun süre okullarından ve sosyal hayatlarından uzak kalan çocuklar için tasarlanan  ‘Sokak Sokak Masal’ etkinliğinde; çocuklar masallarla buluşturuldu. 14 ilçede 37 mahalleye gidilerek 7 bin 370 kişiye ulaşıldı.

MOBİL COVİD-19 FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında geliştirilen proje ile toplumsal farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Eğitim planları oluşturuldu. Kırsal bölgelerden başlanan çalışmalar ile kentin tüm meydanlarında vatandaşlara Covid-19 salgını ile mücadelede önleyici ve koruyucu tedbirlere dair eğitimler verildi. 

HAYALİM İSTANBUL ( 1 EKİM DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ )

‘Sokak Sokak Masal’ dinletileri kapsamında planlanan bir diğer çalışma da Hayalim İstanbul. Bu projeye katılım gerçekleştiren çocuklardan program sonrası hayallerini resmetmeleri istendi. Çalışma kapsamında 1 Ekim Dünya Çocuklar Gününde Beşiktaş Futbol Takımıyla tanışma hayali olan Bedir ve evinin yakınına salıncak hayal eden Erva’nın hayalleri gerçekleştirildi.

65 YAŞ ÜZERİ ÇAĞRI MERKEZİ

İBB, pandemi döneminin sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerinde yaş almış vatandaşların yardımına koşarak ihtiyaçlarını giderdi. 153 Çözüm Merkezi’ne ulaşan 65 yaş üstü 2 bin 500 vatandaşın market alışverişleri yapılarak adreslerine ulaştırıldı.

İSTANBUL’DA BİR İLK…  YAYALARA VE BİSİKLETLİLERE ÖZEL DURAK!
300 METROBÜS ALIMINA ONAY BEKLEYEN İMAMOĞLU: İSTANBULLUYU MAĞDUR EDERSENİZ,  İSTANBULLU SİZİ TANIMAZ
37’Sİ KADIN, 208 İTFAİYECİ MEZUN OLDU
İMAMOĞLU’NDAN “BETON KANAL” SORUSUNA YANIT: “2 MİLYONLA KALMAZ, VİRÜSTÜR; BULAŞIR VE DEVAM EDER”
İMAMOĞLU: “KENTİN, MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZIN KATILDIĞI BİR MEKANİZMAYLA YÖNETİLECEĞİNE SÖZ VERİYORUZ”