1

Edremit’te çiftçiye sağlanan destek meyvelerini verdi

2

Hain gecede korkusuzca cami hoparlöründen anons yaptı, binler sokağa döküldü

3

Ekmeklerini taştan ve çamurdan çıkarıyorlar

4

Erzincan’da dereden taşan sel suları mahallenin ortasından geçti

5

Berge: “Milletimiz destan yazmıştır”

6

Vali Bilmez’den ‘Vefa ve İyilik Elçisi’ din gönüllülerine teşekkür ve başarı belgesi

7

Erzincan protokolü şehit ailelerini ziyaret etti

HALİÇ’E AKAN KANALİZASYON DEĞİL YAĞMUR SUYU HATTI

AJANSTURKHABER

Sosyal medyada Haliç’e kanalizasyon aktığında dair yer alan, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’ın da paylaştığı bilgi gerçeği yansıtmıyor. İSKİ Genel Müdürlüğü, akan suyun Eminönü altgeçidinden gelen yağmur suyu hattı olduğunu açıkladı.


Bugün bazı sosyal medya mecralarında ve haber sitelerinde, Eminönü sahilinden Haliç’e kanalizasyon aktığına dair bilgiler yer aldı.


Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da Twitter’da yaptığı paylaşımda, kanalizasyon suyunun doğrudan Haliç'e verildiğini savunarak, “Haliç neden kirleniyor görün. Bu görüntülere alışmak istemiyoruz. Kanalizasyon suyunun doğrudan Haliç’e verilmesini İSKİ İstanbul halkına açıklamak zorundadır” dedi.


Konuyla ilgili inceleme başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bağlı kuruluşlarından İSKİ Genel Müdürlüğü, iddiaların kesinlikle gerçekleri yansıtmadığına dikkat çekerek, şu açıklamayı yaptı:


“Bu su Eminönü alt geçidi su basmasın diye bu kış yaptığımız alt geçitteki yağmursuyu hattı. Son yağmurda 6 pompanın sadece 4’ü çalıştı ve herhangi bir su baskını yaşanmadı. Yani yağmur suyunu denize veriyoruz.”


Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 


Haber Kaynak : AJANSTURK HABER