1

Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Degen, “Bayram ikramiyeleri 1500 TL olsun”

2

Erzurum denetimlerde tam not aldı

3

Başkan Yücelik, Bloomberg HT Ana Haber’e konuk oldu

4

Büyükşehir’den Şehir Hastanesine Ulaşım Desteği

5

Millet Bahçe Sokak’ta İnanılmaz Değişim

6

Doğu Anadolu’da sağanak yağış bekleniliyor

7

DEDEMAN TURİZM GRUBU'NDA İKİ YENİ ATAMA

‘Erzurum ismini kimse silmeye cüret edemez’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada Erzurum Havalimanına Cumhurbaşkanının isminin verilmesini önerisine Merkez Parti Erzurum İl Başkanı Ahmet Yılmaz, “Erzurum'un tek sorunu bu mu şimdi” diyerek tepki gösterdi.

 

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada Erzurum Havalimanına Cumhurbaşkanının isminin verilmesini önerisine Merkez Parti Erzurum İl Başkanı Ahmet Yılmaz, “Erzurum'un tek sorunu bu mu şimdi” diyerek tepki gösterdi.

Yılmaz; “Milletvekili Aydemir, Erzurum havalimanı isminin Recep Tayyip Erdoğan olarak değiştirilmesi konusunda öneride bulunmuş. Erzurum'un tek sorunu bu mu? Erzurum havalimanı Recep Tayyip Erdoğan iktidarı döneminde yapılmış olsaydı tüm Erzurum halkı nezaket ile karşılardı, doğru bir şey görülürdü. Ancak eski yapım havalimanın isminin değiştirilmesi yani Erzurum isminin silinmesi demektir. Eğer milletvekili olarak Erzurum'u düşünüyorsa, Erzurum sevdalısı ise Erzurum'un sorunlarını çözmeli. Erzurum’da yapsınlar 3-5 tane fabrika istediği isimleri versinler, biz de teşekkür edelim. Kim ne hizmet ne iş yapmış ise biz takdir etmesini de biliriz teşekkür etmesini de” dedi.

 

 

Erzurum'un en büyük sorununun işsizlik olduğunu aktaran Yılmaz; “Esnaf kan ağlıyor. Sayın vekilimiz bir söz kullandı ‘haçonun hançeri vardı’ bu sözcüğün anlamı desinleri yapılan iş olarak biliniyor. Siyaset, seçim döneminde Erzurum'a gelip köy köy dolaşıp halkın arzularını ve isteklerini sorup kendilerini göstermek değildir. Seçim zamanı olmadan şu anda hangi milletvekili var hiç kimse yok gelsinler Erzurum'un gerçek anlamda sorunları ile ilgilensinler. Erzurum'da vergi dairesi denetleme birimi kapanıyor. Erzurum'da bu birim kapanıyor ve bu birimde 150 kişi istihdam ediyor. İbrahim Aydemir şu anda kendi koltuğunu kurtarma derdinde. Erzurum'un iyi hali bitti. Erzurum ismini değiştirmek Erzurum’a hakarettir. Şu anda adaletsizliğin hat safhada olduğu dönemde, kadınlarımızın ve kızlarımızın birçoğu suçsuz yere içerde. Af yasası çıkartalım, af yasası ile ilgili bir önerge verelim’’ ifadelerini kullandı.

 

Köylünün zor durumda olduğunu söyleyen Yılmaz; “İş adamları yatlarına indirimli mazot alıyorlar ama köylü üretim yaptığı halde traktörüne indirimli mazot alamıyor. Köylünün tarlasında sondaj vurulup su çıkarılıyor ve belediye bu köylere sayaç takıp suyu ücretli veriyor. Köylü kendi tarlasından çıkardığı suyu para ile kullanmak zorunda mı? Erzurum'un sahibi yok. Biz merkez parti olarak bunları dile getiriyoruz. Erzurum sahipsiz değildir, Dadaşlar sahipsiz değildir. Erzurum’un ismini hiç kimse silemez silmeye cüret bile edemez. Erzurum havalimanına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi verilmediyse, başka kimsenin ismi verilemez’’ şeklinde konuştu.

 

Açıklamanın tamamı videoda: