1

‘Bu kararlar, bedelini halkın ödediği hataların itirafıdır’

2

Muş’ta içme suyu sorununa sondajlı çözüm

3

Çaldıran Belediyesi ürettiği nohudu pilav üstü olarak cami cemaatine ikram etti

4

Malatya’da somun ekmeğine zam

5

MSB'den Oruç Reis'li Preveze Deniz Zaferi belgeseli

6

Elazığ’da akıllı kavşak sistemi devreye girecek

7

HDP önündeki aileler, Kobani olaylarına ilişkin gözaltıları sevinçle karşıladı

Erzincan’da hayvan varlığını artıracak proje geliştiriliyor

ERZİNCAN’DA “KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR" İSİMLİ KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE BÖLGESEL KALKINMA PROJESİNE YÖNELİK VALİ MEHMET MAKAS BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILDIERZİNCAN’DA “KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR" İSİMLİ KOYUN YETİŞTİRİCİL

Erzincan’da “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" isimli koyun yetiştiriciliği ile bölgesel kalkınma projesine yönelik Vali Mehmet Makas başkanlığında toplantı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Ziraat Bankası Erzurum Bölge Başkanı Mahmut Şencan, Ziraat Bankası Erzincan Merkez Şube Müdürü Murat Bedir, 13 Şubat Şube Müdürü Fatih Kök, Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serkan Kütük ve Erzincan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Uğur İbrahim Karakuş katıldı.
Geliştirilecek proje kapsamında; Erzincan genelinde koyun yetiştiriciliğinin yerli ve yerel ırklarla geliştirilmesi, küçükbaş hayvan varlığının artırılması, bölgesel üstünlüklerin ekonomik güce dönüştürülmesi ve bölgesel kaynaklarla bölgesel kalkınma elde edilmesi hedefleniyor.
Yapılan toplantıda konuşan Vali Mehmet Makas, Anadolu coğrafyasının koyunculuğa daha uygun olduğunu belirterek, bu kapsamda yerli koyun ırklarının yeterli verime ve üretkenliğe sahip olması ile üreticinin, mera hayvancılığı sayesinde kar edebileceğini aktardı.
Ziraat Bankası’nın ise projeden yararlanacak üreticilere, uygun koşullarla kredi kullandıracağını bildiren Vali Mehmet Makas, projenin verimli bir şekilde Erzincan’da uygulanabilmesini temenni etti.

Haber Kaynak : -----