1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli Ayasofya açıklamaları

2

TFF’DEN ALT LİGLERE KORONA DARBESİ!

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Kırıkkale'deki bir alan riskli bölge ilan edildi

4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz programı belli oldu

5

İRAN’A REZİL OLDUK, CHP’Lİ VEKİL İSYAN ETTİ!

6

Çavuşoğlu: "Libya da Birleşik Krallık da biz de tek çözümün siyasi çözüm olduğunu düşünüyoruz"

7

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Türkiye ve Rusya Libya'da acil ateşkes için çalışıyor

Dışişleri'nden İsrail'in Filistin'de yeni konut inşa kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada,

“İsrail’in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimlerde 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesi bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik politikasının yeni ve açık bir örneğidir” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin topraklarında 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İsrail'in işgal altında tuttuğu Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimlerde 2 bin 342 yeni konutun inşa edilmesine onay vermesi bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik politikasının yeni ve açık bir örneğidir. 2019 yılında İsrail makamları tarafından onaylanan toplam ilave yerleşim birimi sayısının geçen seneye kıyasla neredeyse yarı yarıya artmış olması, İsrail'in iki devletli çözüm vizyonunu tahrip etme hedefinin somut bir göstergesidir” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:
“Uluslararası hukuku alay edercesine hiçe sayarak Filistinlilerin temel haklarını çiğnemeyi sürdüren İsrail'in bu yasadışı kararını reddediyor, uluslararası toplumun tüm üyelerini, bir kez daha Filistin halkına uygulanan işgal ve zulme karşı çıkma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.”