1

FİLYASYON YÖNTEMİYLE YOLSUZLUĞU AÇIĞA ÇIKARALIM!

2

BAKANLIK AKP’Lİ TFF YÖNETİCİSİNİ YANLIŞ İLÇEYE BAŞKAN YAPTI!

3

CHP’Lİ TANAL; BİR YIL ÖNCE SELİN YIKTIĞI KÖPRÜYÜ HALA YAPMADILAR

4

MAHKEMEDE “İŞSİZİM” DİYEN KÜTAHYALI’YA VAKIFBANK KEFİL OLDU!

5

AL SATÇI TEVFİK GÖKSU!

6

TEMEL İHTİYAÇLARDA KDV’NİN YÜZDE 1 OLMASI İÇİN MECLİS’E TEKLİF SUNULDU

7

KILIÇDAROĞLU, KAFTANCIOĞLU VE İMAMOĞLU’NDAN TARİHİ YARIMADA TURU

BAŞKAN ÖZGE TOP'DAN 23 TEMMUZ MESAJI

AJANSTURKHABER

CHP Erzurum Kadın Kolları Başkanı Özge Top, 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin başlangıcının 101. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Bugün Milli Mücadele’de adeta bir dönüm noktası olan  Erzurum Kongresi’nin başlangıcının 101. yılı. Erzurum Kongresi’nde Kurtuluş Savaşı’nın başlaması ve vatanın işgalden kurtarılması için önemli kararlar alınmıştır. Bu savaşı doğru öğrenip değerlendirmek bizim ve neslimizin varlık-yokluk meselesidir. Kurtuluş hareketinin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta başlattığı kutlu yürüyüşü bundan tam 101 yıl önce Erzurum’da ete kemiğe büründürmüş yeniden dirilişin kıyamını Anadolu’nun bağrında, Dadaşlar diyarında başlatmıştır. Bu toprakların kurtuluş meşalesi Erzurum'da yakılmıştır.

 

23 Temmuz Erzurum Kongresi, Anadolu  tapusunun 1919’da yeniden tescil edilmesidir. Kongrede alınan, 'Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Manda ve himaye kabul edilemez. Vatan bir bütündür, parçalanamaz' kararları bağımsızlığımızın mihenk taşıdır. Erzurum Kongresi istiklal ve istikbalimizin teminatıdır. Kongrede alınan ve kurtuluş mücadelesinin üzerine oturtulduğu kararlar bugün de geçerliliğini korumaktadır. 

 

101 sene evvel imkansızlıklar içinde dahi milletin içindeki umut meşalesini yakarak bağımsızlığın adımlarının atıldığı bu günde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı uğruna ezelden ebede can verip kan döken bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. 

 


Haber Kaynak : AJANSTURK HABER