SON DAKİKA


SPORGÜNDEM


BAŞKAN ÖZGE TOP'DAN 23 TEMMUZ MESAJI

AJANSTURKHABER
CHP 23.07.2020 15:57:00 0

CHP Erzurum Kadın Kolları Başkanı Özge Top, 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin başlangıcının 101. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Bugün Milli Mücadele’de adeta bir dönüm noktası olan  Erzurum Kongresi’nin başlangıcının 101. yılı. Erzurum Kongresi’nde Kurtuluş Savaşı’nın başlaması ve vatanın işgalden kurtarılması için önemli kararlar alınmıştır. Bu savaşı doğru öğrenip değerlendirmek bizim ve neslimizin varlık-yokluk meselesidir. Kurtuluş hareketinin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta başlattığı kutlu yürüyüşü bundan tam 101 yıl önce Erzurum’da ete kemiğe büründürmüş yeniden dirilişin kıyamını Anadolu’nun bağrında, Dadaşlar diyarında başlatmıştır. Bu toprakların kurtuluş meşalesi Erzurum'da yakılmıştır.

 

23 Temmuz Erzurum Kongresi, Anadolu  tapusunun 1919’da yeniden tescil edilmesidir. Kongrede alınan, 'Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Manda ve himaye kabul edilemez. Vatan bir bütündür, parçalanamaz' kararları bağımsızlığımızın mihenk taşıdır. Erzurum Kongresi istiklal ve istikbalimizin teminatıdır. Kongrede alınan ve kurtuluş mücadelesinin üzerine oturtulduğu kararlar bugün de geçerliliğini korumaktadır. 

 

101 sene evvel imkansızlıklar içinde dahi milletin içindeki umut meşalesini yakarak bağımsızlığın adımlarının atıldığı bu günde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı uğruna ezelden ebede can verip kan döken bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. 

 

İETT’DE YOLCULUK AZALDI, SEFERLER ARTIRILDI
İmamoğlu, Malatya’da Konuştu: “İstanbul’u 16 Milyon İnsanın İradesi Yönetiyor Artık”
Palandöken’de Yerel Yönetimler Zirvesi
İBB EKİPLERİ 18 NOKTAYA MÜDAHALE ETTİ
İSTANBUL BOĞAZI’NA YILDA 70 BİN TON ÇAMURUN AKMASI ENGELLENECEK